` Щось більше, ніж призначення | «Відьмак: Меч призначення»

#Book_challenge_2018: Книга із серії 



Меч призначення має два леза. Одним є ти.©

Моє знайомство з відьмаком Геральтом почалося ще влітку, але продовжити його я змогла лише зараз, коли  Софійка подарувала мені другу частину «Меч призначення» з серії Сапковскі. Перші сторінок 50 було якось важкувато й незрозуміло… навіть закрадалася думка, що даремно я полізла в цей такий заплутаний і незрозумілий мені світ. Але все змінилося…




Сюжет: Світ змінюється. Представники людської раси намагаються встановити своє панування над ним, витісняючи й винищуючи інші раси…
Білий Вовк, відьмак Геральт не вписується в звичне для більшості людей поняття відьмака. Деякі це помічають, деякі ні. Геральт, на відміну від інших, подібних собі, намагається вибирати між більшим і меншим злом, і хай сам того не визнає, але не лише холоднокровно вбиває потвор, бо так вимагає його фах, а по-справжньому захищає людей. Він здатен на людські почуття, усупереч всьому. Він знає, що таке кохання й самопожертва. І він розуміє, що призначення — це не все. Має бути щось більше…

Перша частина «Останнє бажання» була збіркою новел, які, здавалося, не були аж надто пов’язані між собою. І це зрозуміло, бо вони справді були новелами, які об’єднали в одну книгу вже пізніше. «Меч призначення» вже вимальовує певну картину, де в новелах спільними є не лише персонажі. Крізь них проходить єдина лінія, єдина ідея. Це ідея того самого призначення, долі, сенсу життя. Майже всі персонажі розмірковують на цю тему, а найбільше ж Геральт і Йеннефер…
Де є «межа можливого»? Що, як правда — це лише «крихта льоду»?.. «Вічний Вогонь» — це надія? Чи вимагає кохання «трохи жертовності»? Для чого слугує «меч призначення»? І чи достатньо лише призначення, чи для того, щоб знайти сенс життя, потрібно «щось більше»?

Мене дуже зачепило, як Сапковскі цікаво роздумує над цими питаннями, зображуючи різні ситуації, по-своєму візуалізуючи їх, і як майстерно він поєднує їх. Тема плавно переходить з однієї новели в іншу, але при цьому не складається враження, наче топчешся на одному місці й мусолиш одне й те саме, просто все дуже логічно складається і показує, що в житті все завжди взаємопов’язано, якби не старався абстрагуватися й розділяти.

Здається, наче світ Геральта — це якийсь класичний уявний фентезійний світ з міфічними істотами й своїми проблемами. Та це лише перший, дуже поверхнісний погляд. Насправді ж, це цілком реальний світ, в якому живемо й ми з вами. І проблеми в ньому точно такі ж самі, як і у нас. Це і є головним принципом жанру фентезі — вигаданий світ є лише відображенням реального світу. Бо кажуть же, що зі сторони видніше. От автор і створює таку собі  «сторону», яку ми можемо побачити, проаналізувати й спроектувати на те, що маємо самі.

Мене дуже зачепила філософічність Анджея Сапковскі в цій частині. Остання новела взагалі змусила розчулитися і викликала сльози на очах. Щось таке важливе проникло в саме серце…
Про «Меч призначення» можу сказати: сильно й глибоко! Однозначно раджу!

Моя оцінка: 10 з 10.

P.S. Сподіваюся, що до наступної частини я доберуся раніше, ніж за півроку J

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

` «Хлопчик у смугастій піжамі»

` Кожен з нас — це маленький Всесвіт | «Астрофізика для тих, хто цінує час» та «Бог завжди подорожує інкогніто»

` «Не озирайся і мовчи»