` Гілками Іггдрасіля | «Магнус Чейз і Молот Тора»

#Book_challenge_2018: Книга, написана іноземною мовою, яку вивчаю


 Прочитання другої частини трилогії «Магнус Чейз і боги Асгарду» — «Молот Тора» — зайняв у мене менше часу, ніж перша частина. Та й читати англійською було вже куди легше J Мандри Світовим деревом Іггдрасілем продовжуються. Попередження Рагнарьока (кінця світу) все ще потребує зусиль від Магнуса і компанії…

Сюжет: Коли Магнус зустрічається із Отісом, який є інформатором у справі загубленого молота Тора, він встигає отримати назву — Провінстаун до того, як вбивця у вовчій масці вбиває інформатора і радить самому Магнусові триматися подалі. Хтось справді не бажає, щоб молот було знайдено, але навіть якщо Магнус і виконає доручення бога грому, Мйольнір захований під товщею землі і оберігається могутньою магією. Але армії гігантів вже в дорозі, готові до битви. Якщо Чейз не зможе знайти молот, вони зруйнують Дев’ять світів, починаючи з вулиць Бостона. І лише одна особа може допомогти… Хтось, хто вимагає дуже високу ціну: найбільший ворог богів, Локі.


Нові карколомні пригоди, що є справжнім квестом з високими ставками. Компанія поповниться на одного члена, який має свою оригінальність і «родзинку», а також прийме до себе декого з уже знайомих… Трохи більше зазирне у минуле Хартстоуна… Зустріне більше богів, як асів, так і ванів, і познайомиться з деякими гігантами. Відвідає Білфрост, Асгард, Альфхейм і Йотунхейм. Не один раз рятуватиме друзів і знайде не один магічний артефакт. Все за класичним сценарієм дядька Ріка J

Всі пригоди й цікаві сучасні представлення скандинавських богів щедро приправлені гумором і, що дуже важливо і неймовірно мені імпонує, підняттям актуальних соціальних проблем. Цього разу Рік за допомогою своїх персонажів розмірковує про трансгендерів, їхню самоідентифікацію й сприйняття їх оточенням. Як же хочеться, аби у світі було якомога більше людей, які поділяють думку автора! А також проблема батьків і дітей, яка є наскрізною у творчості Ріордана. Тут найбільшим її виразником є ельф Хартстоун… І певні розділи книги я б давала читати не так навіть дітям, як їхнім батькам.

Я неймовірно люблю книги дядька Ріка з 14 років… Це чудово, які гарні думки він вкладає в голови підлітків, які зачитуються його романами! І хай я вже давно не підліток, я завжди буду читати і любити їх J
Взагалі Рік створив цілий міфологічно-сучасний світ, в якому різні пантеони цікаво переплітаються і чудово взаємодіють між собою: так Картер і Сейді Кейн з «Хронік Кейнів» зустрічалися з Персі та Аннабет для виконання певних завдань. А тепер от Аннабет знайомить свого кузена Магнуса із Персі, а той в свою чергу обіцяє допомогти інхерію з небезпечною подорожжю, яка чекає попереду…

Далі ще цікавіше, я впевнена ;)

P.S. І що класно  ніяких голівудських образів Тора і Локі... Дууууже сумнівно, що ви полюбите такого Локі, та й Тор навряд чи викличе у вас захват...

Найбільш сильна цитата з роману:

«Тема гендеру не здивувала мене. Великий відсоток безпритульних підлітків, який я зустрічав, від народження мали один гендер, але визначали себе іншим, або вони почувалися так, наче концепція хлопець/дівчина не підходили їм взагалі. Вони закінчували на вулицях, тому що — шок — їхні сім’ї не сприймали їх. «Важка любов» — виставляння своєї не гетеро нормальної дитини за двері, де вона отримає досвід знущань, наркотиків, високих показників самогубств і постійної фізичної небезпеки. Дякую, мамо й тато!»

Моя оцінка: 10 з 10.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

` «Хлопчик у смугастій піжамі»

` Кожен з нас — це маленький Всесвіт | «Астрофізика для тих, хто цінує час» та «Бог завжди подорожує інкогніто»

` «Не озирайся і мовчи»